niedziela, 7 czerwca 2015

W MOIM OGRODZIE - PRZEDOGRÓDEK

W poprzednim wpisie pokazałam mój kącik " pod pergolą" a Nataleczka skomentowała, że wygląda jak ołtarz. I rzeczywiście tak to teraz wygląda ale mam nadzieję, że kiedy zarośnie bluszczem a na ławce spoczną poduchy to wygląd się zmieni. Nie mniej jednak kącik który dotychczas bardzo mi się podobał stał się tematem moich rozmyślań " jak go zmienić". Co o tym myślicie?
Tymczasem we fragmencie ogrodu od furtki do tarasu pojawiły się nowe tuje i różaneczniki. Mam nadzieje, że mimo suszy jaka u nas panuje moje ciągłe podlewanie pomoże w przyjęciu się tych roślin.
Podczas sadzenia niestety MÓJ tak się przyłożył do tej pracy że zbyt mocno wyciągnął jeden z różaneczników z doniczki i usłyszeliśmy przykry dźwięk pękających korzeni. Mimo wszystko wsadziliśmy go i teraz czekamy czy się obroni:(

No, znów ogrom zdjęć ale chyba znacie to, że trudno się zdecydować:))))
Na koniec pokażę jeszcze moją nową barierkę na balkonie. Szkoda tylko, że kwiaty na nim nie bardzo chcą rosnąć. Kilkakrotnie do tego podchodziłam i zawsze padały:(((

Tak było


Tak jest

5 komentarzy:

 1. Dużo się u Ciebie dzieje :) Różaneczniki piękne, myślę, że przy Twoim dbaniu o rośliny, wyjdą z tego obronną ręką. Zresztą Twój wypieszczony ogród jest obiektem westchnień..wielu z nas :)) Nowa barierka jest piękna - ale starej też niczego nie brakowało, czemu wymieniłaś?? A na parapetach sobie radzą? Pewnie dlatego, że mają mały daszek nad osobą. Ukwiecona barierka wyglądałaby z pewnością nieziemsko. Serdeczności, a.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale u ciebie ślicznie.. widać, że bardzo lubisz pracować w ogrodzie, bo masz w nim przepięknie!
  wspaniałego tygodnia kochana

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny u Ciebie przedogródek - taki zadbany i wypielęgnowany, nowe roślinki, aż miło popatrzeć. Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj no ta barierka jest śliczna. Dobrze zrobiłaś, że wymieniłaś.
  Kwiaty masz cudne . Różaneczniki to godne rośliny.
  Dzięki, że do mnie wpadasz.Pozdrawiam
  pa pa

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie myślałam, że różaneczniki będa rosły w kamyczkach, a tu masz cała plejada kolorów...są cudne jak i przedogródek:)

  OdpowiedzUsuń